TR Doktor

Prof. Dr. Müge ÖZCAN

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları (KBB)

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları (KBB) branşında ANKARA ilinde kendi muayenehanesinde görev yapmaktadır.

Profil Görüntüleme

Son 30 Günlük

Soru
Sor

Soru Sor

İletişim Bilgileri

Cinnah caddesi 53/4


ozcanmuge@gmail.com

www.profdrmugeozcan.com

Verdiği Hizmetler

Alerjik Rinitler ve Alerji Deri Testleri Alerjik Olmayan Rinitler Horlama ve Obstruktif Uyku Apnesi Rinosinuzitler ve Burun Polipleri Septum Deviasyonu (Burun Ara Bölme Eğriliği) Endoskopik Sinüs Cerrahisi ve Balon Sinoplasti Koku Bozuklukları ve Tedavisi Burun ve Sinüs Tümörleri İşitme Azlığı ve Kayıpları Ventilasyon Tüpü Yerleştirilmesi Balon Tuboplasti Kronik Otit Cerrahisi (Kulak Zarı Delikleri ve Akıntı) Stapes Cerrahisi (Otoskleroz kemikçik zincir kireçlenmesi) Koklear İmplant (Biyonik Kulak) Bademcik ve Geniz Eti Problemleri Seröz Otit (Orta Kulakta Sıvı Birikimi) Tekrarlayıcı Akut Otit Doğumsal İşitme Kaybı Baş-BoyunTümörleri Tükürük Bezi Hastalıkları Boyunda Lenf Bezesi/Kitle

Sorular ve Cevaplar

BOĞAZ REFLÜSÜ BOĞAZ REFLÜSÜ TANISI İÇİN IŞIKLI KAMERAYLA BOĞAZA BAKMAK YETERLİ Mİ? BOĞAZ REFLÜSÜ TEDAVİSİ NASIL YAPILMAKTADIR? KULAK ÇINLAMASI İÇİN MR (TEMPORAL KEMİK) GEREKLİ MİDİR? BU KONUDA TAVSİYELERİNİZ NELERDİR?
Uzmanın Cevabı: Bu sorduğunuz sorulara hastanın şikayetlerini bilmeden yanıt vermek doğru değil. Sağlıklı günler dilerim.
Az işitme sorunu Merhabalar Doktor hanım oğlum 13 yaşında ve son bi seneye yakın bi süreçte oğlumun sağ kulağında kısık sesleri işitmiyor doktora götürdüm sadece işikla bakıldı normal ve işitme testi yapıldı kulaklıkla sesler dinletirilerek ve doktor işitme kaybı var siniri zarar görmüş falan dedi artık bişey yapılamaz ama oğlum sağ kulağıyla hiç duymama gibi bi şeyi yok ki sadece kısık sesle duymuyor neden böyle birşey dedi mahv oldum bi anne olarak lütfen bana yardımcı olun bişey söyleyin başka testler yapılıb kamerayla falan bakıla bilirmi?Lütfen cevaplarsanız şimdiden çok teşekkür ederim
Uzmanın Cevabı: Geçmiş olsun. Doktorunuz kulak zarını normal gördü ise, başka bir aletle, kamerayla bakmanın bir gereği yok. Oğlunuzun durumunda, işitme kaybı ile ilgili yapılabilecek bir şey olup olmadığına, altta yatan nedene, şu anda iyi işiten kulağın etkilenme olasılığı olup olmadığına odaklanmak gerekir. Gelirseniz memnuniyetle değerlendiririm. Sağlıklı günler dilerim.
Boğaz da takılma hissi Hocam merhaba size bir sorum olacaktı kuzenim yemek yerken boğazında birşey takılıyormus ve bazen çok az kan gelmiş ağzından (fakat biz 1 kaç tane doktora gittik gittigimiz doktorlar boğazda birşey yok falan dediler) ama hala sorun devam ediyor. Ve yemek yiyemiyor gibi birşey hocam sizce ne olabilir yardımcı olabilir misiniz?
Uzmanın Cevabı: Merhaba. Yutma güçlüğü ve kanama mutlaka üstünde durulması, ayrıntılı muayene gerektiren bir durumdur. Kanama noktası burun, boğaz, geniz, yutak veya gırtlakta olabilir. Muayene olmak isterseniz 0545 514 4080 nolu telefondan randevu alabilirsiniz. Eğer gelemeyecekseniz, muayene olduğunuz doktorun önerilerine uyun, takibi bırakmayın. Sağlıklı günler dilerim.
Geniz Eti iyi günler bi sorum olacaktı. benim daha önce çekilmiş bir rotgenim var boyun için çekilmişti ben kaç yıldır nefes alırken uykuda zorluk çekiyorum sürekli boğazımda yapışkan biişey varmış gibi acaba geniz eti mi var bende
Uzmanın Cevabı: Merhaba. Filmi göremiyorum ama, bu sorun için önce ayrıntılı bir KBB muayenesi olmanız, sonra uyku testi yaptırmanız gerekli diye düşünüyorum. Bana muayene olmak isterseniz 0545 514 40 80 nolu telefondan randevu alabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.
Kulak cinlamasi hic gitmiyor Iyi gunler oncelikle Ben Emre Eger sorumu yanitlarsaniz simdiden cok tessekurler Merhaba benim. Kulaklarim 3 haftadir cinliyor zil sesi gibi zizzzzzz diye
Uzmanın Cevabı: Kulak çınlamasının önce nedenini bulup, ona göre tedavi etmek gerekli. Randevu alıp gelirseniz memnuniyetle ilgilenirim. Sağlıklı günler dilerim.
Tümü
Merak Ettiğiniz Soruları ve Rahatsızlığınızı Hemen Uzmana Sorun Uzmana Soru Sorun

Uzman Hakkında

Özgeçmiş

Prof. Dr. Müge Özcan, 1967'de Ankara'da doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi Tarsus'ta okudu. Cengiz Topel Ortaokulu ve Tarsus Lisesi'ni okul birincisi olarak bitirdi.
Hacettepe Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesi'ne 1984'te başlayan Prof. Dr. Müge Özcan, hazırlık sınıfını birincilikle bitirdi. 1990'da Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, Yılın başarılı öğrencisi, Prof. Dr. M. Şeref Zileli Ödülü'nü aldı. 1991'de Hacettepe Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesi'nden mezun oldu.
Kulak Burun Boğaz uzmanlık eğitimini Ankara Numune Hastanesi 1. KBB Kliniği'nde 1996 yılında tamamlayan Prof. Dr. Müge Özcan,
Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 1996-1999 arasında KBB Uzmanı, 1999-2003 arasında KBB Kliniği başasistanı olarak görev yaptı.
2003'te KBB doçenti olan ve Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi 1.KBB Kliniğine Şef Yardımcısı olarak atanan Prof. Dr. Müge Özcan,. 2011'de aynı hastanede KBB Kliniği Eğitim Görevlisi oldu.
2016'da Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi KBB Kliniğine Profesör olarak atandı, 2017'ye kadar görevine Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, dönüşümlü olarak devam etti. Prof. Dr. Müge Özcan, 2017'de Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hamidiye Tıp Fakültesi'ne Profesör olarak atandı ve Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevlendirildi. 2018'de aynı hastanede KBB Kliniği Eğitim ve İdari sorumlusu oldu, Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi 2019'da kapatılana kadar bu göreve devam etti.
2019'da Sağlık Bilimleri Üniversitesi tarafından Ankara Şehir Hastanesi KBB Kliniği'nde Eğitim Görevlisi olarak görevlendirildi.
Prof. Dr. Müge Özcan, 2020'de kendi isteğiyle emekli oldu.
Mesleğine halen özel muayenehanesinde devam etmektedir.

Akademik Geçmişi

1-Ortaokul mezuniyetinde okul birinciliği, Tarsus Cengiz Topel Lisesi (1981)
2-Lise mezuniyetinde okul birinciliği, Tarsus Lisesi (1984)
3-Hazırlık Okulu birinciliği, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi (1985)
4-Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, Yılın başarılı öğrencisi, Prof. Dr. M. Şeref Zileli Ödülü (1990)

Sertifikalar

1-American Otolaryngologic Allergy, Alerji Kursu Sertifikası (2005)
2-Uyku bozuklukları ve polisomnografi kursu (Uykuder, 2008)

Mesleki Kariyer

Bilimsel kuruluşlardaki görevler
1-Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği Yönetim Kurulu Üyesi (2012-2016)
2-Türk Rinoloji Derneği Yönetim Kurulu Üyesi (2016-2018)
3-Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği Genel Sekreteri (2014-2016)
4-Uykuder Yönetim Kurulu Üyesi (2015-2018)
5-Çorum Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi (2016-2018)
6-Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Yeterlik Kurulu Sınav Komisyonu Üyesi (2013- 2016)
7-Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Yeterlik Kurulu Sınav Komisyonu Sekreteri (2016-2018)
8-Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Yeterlik Kurulu Sınav Komisyonu Başkanı (2018-2020)
9-Uykuder KBB Çalışma grubu (2012- 2016)
10-Kurs Genel Sekreteri: Uykuder 4. Uyku Bozuklukları ve 4.Uyku Teknisyenliği Kursu, 6-9 Haziran 2013, Swiss Otel, Ankara.
11-Kongre Genel Sekreteri: 12. Uluslararası Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi, 7-9 Nisan 2016, Sheraton Otel Kongre Merkezi, Ankara.
Kongre Genel Sekreteri: 41. Türk Ulusal Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi, 13 – 17 Kasım 2019, Titanic Delux Hotel,Antalya.
Bilimsel kuruluşlara üyelikler
1-Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği, İstanbul
2-Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği Derneği, Ankara
3-Türk Rinoloji Derneği, Ankara
4-Otorinolarenjik Allerji Derneği, İstanbul
5-Pediatrik Otorinolarengoloji Derneği, Ankara
6-Anatomi Araştırmaları Derneği, Ankara
7-European Academy of Allergy and Clinical Immunology
8-Türkiye Uyku Cerrahları Derneği, Ankara
9-Rinoplasti Derneği, Ankara
10-Uykuder, Ankara
 

Uzmanlık Alanları

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları (KBB)

Bilinen Diller

İngilizce

Kurum İmkanları

Ödeme Seçenekleri

Anlaşmalı Kurumlar

Makaleler

Horlama ve Küçük Dil Uzaması

Prof. Dr. Müge ÖZCAN

Küçük dil, yumuşak damağın en uç kısmında yer alır, kas yapısındadır ve mukoza ile sarılıdır. Görevi yumuşak damak ile birlikte yemeklerin genize kaçmasını önlemek, aynı zamanda boğazı süpürerek tükürükle nemlendirmektir.Küçük dilin uzaması, en çok horlayan kişilerde görülür. Genellikle küçük dille beraber yumuşak damak da uzar. Horlama uyku apneli hastalarda sık görülen bir...
Tüm Makaleler

Videolar


Tüm Videolar

Foto Galeri

Prof. Dr. Müge ÖZCAN Uzmanı İçin Yapılan Görüşler

Yorum ekleyin ve uzman ile ilgili görüşünüzü iletin

.
05/11/2020
Teşekkürler, Memnunum
.
26/09/2020
Memnunum
Tüm Yorumlar