TR Doktor

Herhangi Bir Doktora Soru Sor

Seçmiş olduğunuz branşı ilgilendiren uzmanlara sorunuz iletilecektir.


Son Cevaplanan Sorular

Hamilelikle ilgili 37 haftalık hamileyim karnimda ağrı kasıklarımda ağrı oluyor akşamları normalmi

Op.Dr. Gonca OĞURLU PAKAY: 30 uncu gebelik haftasına kadar rahim sessizdir . Ancak gebeliğin son haftalarında braxton hichs olarak adlarindirilan sıklığı 20 dakikaya ulaşan önemsiz kasılmalar olabilir . Ancak 20 dakikadan sık düzenli kasılmalar hissettiginizde ,kanamaniz ,su gelisiniz olduğunda yada bebek hareketleri ni az hissettiğinizde de mutlaka acil servise başvurmalısınız

Ferretin Hocam iyi günler . 6 gündür kardeşim ateşi var . Ferretin değeri çok yüksek çıktı değeri 2000 lerde . Salı gününe size sıra aldık . Burda bölüm olmadıgından . Nedeni ne olabilir acaba ? Acil

Doç. Dr. ALİ KUTLUCAN: Geçmiş olsun Depo demirinin göstergesi olan Ferritin yüksekliği: Altta yatan inflamatuar duruma, Demir emiliminin fazla olmasına, kan hastalıklarına, romatizmal hastalıklara bağlı olabilir

Burun estetiği Merhaba doktor bey ben burnumdan şikayetçiyim 3 sene önce bi kaza geçirip burnumu kırdım heralde ilk senesinde burnumdan sıvı gelmeye başladı sonrasında tomografi çekildim burnumun sol tarafında içe doğru bi eğilme sonucu çıktı bu senede devamlı pıhtı bi şekilde kanamaya başladı acaba estetikle duzeltilebilirmi?

Op. Dr. Uğur YILDIRIM: Travma sonrası burundan sıvı gelmesi durumu öncelikle beyin omurilik sıvı kaçağı açısından araştırılması gereken bir durumdur. Yine de son iki yıldır olmaması bu durumun düşük bir olasılık olduğunu gösterir. Kanama ve eğrilik açısından şikayetlerinizin değerlendirilmesi için Çekilen tomografinizin CD'si ile birlikte muayene olmanızı öneriyorum.

bronşit hocam merhaba 7 yaşındaki ogluma bronşit tanısı konuldu hatta bazı doktorlar alerjik bronşit oldugunu söyledi alerjik bonşit için herhangi bir alerji iğnesi varmı acaba çeşitli alerji ilaçları kullandık ancak bi türlü önleyemiyoruz acaba belli bi yaştan sonra gecer mi bazı doktorlar gececegini bazılarıysa kalıcı oldugunu söylüyor ysrdımcı olursanız çok memnun olurum gerçekten çaresiz bi durumun içindeyiz iyi çalışmalar..

Uzm. Dr. Turgay BAZ: Merhaba, Alerjik bronşit tanısı kesin ise bu Astım demektir. Çocukluk çağındaki astımların %60-70 i erişkin çağda düzelir. Bir kısmı ise ömür boyu sürebilir. Tercih ettiğiniz bir hekimle takibi uygun olur.

Diş eti hastaliklari Diş etlerim çekildi ve bazi dişlerim sallaniyor buna nasıl bir tedavi uygulanması lazım.

Dr. Dt. Hamiyet Ünsal: Bu sorunlara birkaç farklı alternatifte tedavi uygulanabilir..ilk önce sebebi tam olarak belirlemek gerekiyor, bunun için de mutlaka muayeneye gelmeniz gerekiyor.

Devamı