TR Doktor

Herhangi Bir Doktora Soru Sor

Seçmiş olduğunuz branşı ilgilendiren uzmanlara sorunuz iletilecektir.


Son Cevaplanan Sorular

Burun Hocam merhaba iyi çalışmalar diliyorum..burun estetiği yapıyor musunuz?

Op. Dr. KORAY YÜKSEL: Merhabalar. Çalıştığım Balıkesir Edremit Devlet Hastanesinde burun estetiği ameliyatı yapmaktayım.

morluk oluşuyor vücudumda kendiliğinden morluk oluşuyor sorun tam olarak ne olabilir

Uzm. Dr. Burak BURSALI: Tabi yaşınız ve cinsiyetiniz de önemli. Çünkü her yaşta olan morluklar farklı yorumlanabilir. cilt altı basit kanamalar olabilir. buna yönelik ilk olarak morlukların görülmesi, hekim tarafından kanama bozukluğuna yönelik sorgulama yapılması, aile öyküsü, ilk aşama kanama testleri olan hemogram, aptt, ptz ve kanama zamanı gibi testlerin yapılması gerekir. geçmiş olsun.

Vajinal daraltma Vajinal daraltmada yas siniri nedr

Op. Dr. Hakan Yaz: 80 yasına kadar

bacak ve kollarımda kaşıntı çok kötü durumdayım kanıyor kabuk bağlıyor tekrar kaşınıyor B12 vitamini 185 çıktı bununla ilgisi varmıdır siz yardımcı olurmusunuz dayanılmaz oluyor tireye gelsem yada yönledirirmisiniz cidiyeye gittim bi işe yaramıyor krem ve haplar şimdiden teşekkürler.

Uzm. Dr. Burak BURSALI: b12 düzeyinde hafif düşüklük bu seviyede şiddetli kaşıntı yapmaz genellikle. ciddi kaşıntı durumlarında mutlaka karaciğer testleri, kolesterol düzeyleri, kansızlık veya kan yüksekliği, kan mineral ve elektrolit seviyeleri ve tiroid testlerini görmek gerekir. eğer bu testlerde anormallik yoksa cilt ve kanda alerji testleri yapılıp bir an önce tedavi başlanması gerekir. geçmiş olsun.

Erkek çocuk egitimi Dört erkek çocuk annesiyim evde anlaşma hiç yok kardeşler arasında bende sinirli biriyim dayanamıyor bağırıp çağırıyorum üçüncü çocugum evden sürekli gidiyor büyügüm çok sinirli bana bağırıyor söz dinlemiyorlar ne yapmalıyım bilmiyorum babalarına söylediğimde hiç ilgilenmiyor çocuklara hakaret ediyor evde ne yapmalıyım yardımcı olun

Uzm. Psk. Emine ÖZDEMİR: Merhaba, öncelikle cevap yazmadaki gecikmeden dolayı özür diliyorum. Çocuklarınızın evde anlaşmazlıklar yaşaması aslında doğal sürecin bir parçasıdır. Kardeşler arasında bazen çatışmalar, anlaşmazlıklar, farklı düşünceler ve tercihler yaşanabilir. Ancak bu durumun ne düzeyde olduğu ve bu duruma nasıl müdahale edildiği önemlidir. Sizin mesajınızda belirttiğiniz gibi sinirli olmanız ve tahammül konusunda zorlanmanız, yaşanan sorunu ağırlaştırmaktadır. Muhtemelen evdeki gerginlikler, iş yükünüz fazla olması, yeterince destek görememeniz sorunun çözümünü zorlaştırmaktadır. Kardeşler arasındaki çatışmaları çözmeniz için "Kardeş Rekabeti" isimli kitabı okumanızı öneririm. Bu kitap, size çocuklar arasında yaşanan çatışmaları nasıl sağlıklı bir şekilde çözeceğiniz konusunda yardımcı olacaktır. Ayrıca öfkeniz için bir uzman desteği almanızı öneririm. Öfke ve tahammülsüzlük sorunu devam ederken, sizin müdahaleleriniz yeterli olmayacaktır. Bu sorunu aştıktan sonra çocuklarla iletişiminiz de daha sağlıklı olacaktır. Yaşadığınız sorunu en kısa sürede aşmanızı diliyorum. Selamlar...

Devamı