TR Doktor

Herhangi Bir Doktora Soru Sor

Seçmiş olduğunuz branşı ilgilendiren uzmanlara sorunuz iletilecektir.
Son Cevaplanan Sorular

kalp kapakcığı hk. annem kalp kapakçığı 2003 yılında değişti. şuan vucudu su topluyor. kendi doktorumuz ameliyat olması gerektiğini söylüyor. mehmet akif ersoy hastanesindeki muane olduğumuz doktorda hayır şuan ameliyatlık iş değil diyor. annemin gün geçtikçe durumu ağırlaşıyor. ne yapabilirim.

Uzm. Dr. Mehmet Fethi Alişir: Tetkiklerinizi göremediğim içinnet bir bilgi veremiyorum ama ilaç tedavisine rağmen devam eden şikayetleri var ise müdahale edilmesi gerekebilir.

gebelikte ultrason göruntusu Ultrason sonuclarımda bebegın basının arkasında bır ısık yansıması yada kemık gıbı bırsey goruluyor perınatoloji bolumundede detaylı ultrasondada goruldu kan sonuclarından sonra tekrar bakılacakmıs bu onemli mi bebegimde bır sıkıntı mı var yardımcı olursanız cok sevınırım cok korkuyorum bir sıkıntı var dıye lutfen yardımcı olun

Op. Dr. İbrahim Halil Özdurak: umarım önemli birşey değildir ama tabi ultrasonda değerlendirlmesi gerekir

Boy kisaligi 16 yasinda kizimin boyu 160 kemik yasi 16 acaba boyu ne kadar daha uzar

Doç. Dr. İdris Kuzu: merabalar kemik yaşından ziyade kemik grafisinde epifizlerin kapanıp kapanmadığı önemlidir. epifizler kapanmamışsa bir miktar daha uzayabilir. herhangi bir hastalık yoksa boyu uzatmak için dışardan ilaç kullanımı önerilmez. iyi günler dilerim

Nefes Darlığı Geçmeyen nefes darlığı kalp hastalığı belirtisi midir?

Uzm. Dr. Mehmet Fethi Alişir: kesinlikle olabilir. mutlaka kontrol ettirmelisiniz

Uyku sorunumuz var Merhaba oğlum şuan 11 aylık doğduğu günden beri uyku bozukluğu var ne gece ne gündüz hiç uymuyor çok hareketli bir çocuk ve cok ağlıyor bi düzene Koyamadim ne yapacağımı bilmiyorum doktora götürdüm sp.... yazdı başka bi doktora gittim onu verme zararli gece çayı ver dedi onu da denedim yinede aynı oğlum akşam 11 de uyuyor gece 3 de uyanıp 7 ye kadar ağlıyor oyun istiyor öğlen en fazla 2 saat uyuyor artık çok yoruldum napacagimi bilmiyorum bi öneride bulunur musunuz?

Uzman Pedagog Okan Bal: Merhabalar çocuklarda uyku problemleriyle ilgili olarak öncelikle fiziksel ve nörolojik bir rahatsızlığı olup olmadığına bakılmalı. Diğer taraftan anne baba tutumları ev içinde yaşamsal rutin ele alınmalıdır. Bu konuda görüşme sağlamak gerekir.

Devamı