TR Doktor

Soru Sor Prof. Dr. Müge ÖZCAN Kulak Burun Boğaz Hastalıkları (KBB)

Uzmanın Son Cevapladığı Sorular

BOĞAZ REFLÜSÜ BOĞAZ REFLÜSÜ TANISI İÇİN IŞIKLI KAMERAYLA BOĞAZA BAKMAK YETERLİ Mİ? BOĞAZ REFLÜSÜ TEDAVİSİ NASIL YAPILMAKTADIR? KULAK ÇINLAMASI İÇİN MR (TEMPORAL KEMİK) GEREKLİ MİDİR? BU KONUDA TAVSİYELERİNİZ NELERDİR?

Prof. Dr. Müge ÖZCAN: Bu sorduğunuz sorulara hastanın şikayetlerini bilmeden yanıt vermek doğru değil. Sağlıklı günler dilerim.

Az işitme sorunu Merhabalar Doktor hanım oğlum 13 yaşında ve son bi seneye yakın bi süreçte oğlumun sağ kulağında kısık sesleri işitmiyor doktora götürdüm sadece işikla bakıldı normal ve işitme testi yapıldı kulaklıkla sesler dinletirilerek ve doktor işitme kaybı var siniri zarar görmüş falan dedi artık bişey yapılamaz ama oğlum sağ kulağıyla hiç duymama gibi bi şeyi yok ki sadece kısık sesle duymuyor neden böyle birşey dedi mahv oldum bi anne olarak lütfen bana yardımcı olun bişey söyleyin başka testler yapılıb kamerayla falan bakıla bilirmi?Lütfen cevaplarsanız şimdiden çok teşekkür ederim

Prof. Dr. Müge ÖZCAN: Geçmiş olsun. Doktorunuz kulak zarını normal gördü ise, başka bir aletle, kamerayla bakmanın bir gereği yok. Oğlunuzun durumunda, işitme kaybı ile ilgili yapılabilecek bir şey olup olmadığına, altta yatan nedene, şu anda iyi işiten kulağın etkilenme olasılığı olup olmadığına odaklanmak gerekir. Gelirseniz memnuniyetle değerlendiririm. Sağlıklı günler dilerim.

Boğaz da takılma hissi Hocam merhaba size bir sorum olacaktı kuzenim yemek yerken boğazında birşey takılıyormus ve bazen çok az kan gelmiş ağzından (fakat biz 1 kaç tane doktora gittik gittigimiz doktorlar boğazda birşey yok falan dediler) ama hala sorun devam ediyor. Ve yemek yiyemiyor gibi birşey hocam sizce ne olabilir yardımcı olabilir misiniz?

Prof. Dr. Müge ÖZCAN: Merhaba. Yutma güçlüğü ve kanama mutlaka üstünde durulması, ayrıntılı muayene gerektiren bir durumdur. Kanama noktası burun, boğaz, geniz, yutak veya gırtlakta olabilir. Muayene olmak isterseniz 0545 514 4080 nolu telefondan randevu alabilirsiniz. Eğer gelemeyecekseniz, muayene olduğunuz doktorun önerilerine uyun, takibi bırakmayın. Sağlıklı günler dilerim.

Geniz Eti iyi günler bi sorum olacaktı. benim daha önce çekilmiş bir rotgenim var boyun için çekilmişti ben kaç yıldır nefes alırken uykuda zorluk çekiyorum sürekli boğazımda yapışkan biişey varmış gibi acaba geniz eti mi var bende

Prof. Dr. Müge ÖZCAN: Merhaba. Filmi göremiyorum ama, bu sorun için önce ayrıntılı bir KBB muayenesi olmanız, sonra uyku testi yaptırmanız gerekli diye düşünüyorum. Bana muayene olmak isterseniz 0545 514 40 80 nolu telefondan randevu alabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

Kulak cinlamasi hic gitmiyor Iyi gunler oncelikle Ben Emre Eger sorumu yanitlarsaniz simdiden cok tessekurler Merhaba benim. Kulaklarim 3 haftadir cinliyor zil sesi gibi zizzzzzz diye

Prof. Dr. Müge ÖZCAN: Kulak çınlamasının önce nedenini bulup, ona göre tedavi etmek gerekli. Randevu alıp gelirseniz memnuniyetle ilgilenirim. Sağlıklı günler dilerim.

Devamı