TR Doktor

Op. Dr. Başak Coşkun

Ortopedi ve Travmatoloji

Ortopedi ve Travmatoloji branşında Muğla ilinde kendi muayenehanesinde görev yapmaktadır.

Profil Görüntüleme

166
Son 30 Günlük
0

Randevu
Talebi

Randevu Talep Edin

Soru
Sor

Soru Sor

İletişim Bilgileri

Op Dr Başak COŞKUN, Konacık Mahallesi, 48470 Bodrum/Muğla

Verdiği Hizmetler

Ortopedik HastalıklarEl CerrahisiTravmaKireçlenme (Osteoartroz)Prp

Sorular ve Cevaplar

Kalca cıkıklıgı Çoçugumda doguştan kalca çıkıklıgį var amaliyat diyorlar ne yapmam lazım, başka tedaviler var mı?
Uzmanın Cevabı: Çocuğun yaşını belirmemişsiniz ama 6 Aylıktan sonra farkettiyseniz ya da ileri bir kalça çıkığı varsa ameliyat olması gerekir. Yapılacak işleme çocuğun yaşına ve kalça çıkığının durumuna göre belirlenir.
15 yıllık Skafoid kırığı ve kemik ölümü İyi gunler, Yaklasik 15 yil once sag el bilegindeki skafoid kemigin kirimasi sonucu ameliyat ile vida takilip asi ile kaynama saglanmaya calisildi. Milli sporcuyum ve suan tekrar agrilarim basladi. İlk gorustugum el cerrahi tekrar yeni vida takilip damarli kemik nakli ile kaynama saglanmasi gerektigini soyledi ikinci gorustugum el cerrahi ise o kadar uzun sureden sonra kutup ucunda bulunan kirik ve ayri duran parcanin öldüğünü tekrar kaynama saglanamayacagini soyledi. Vidayi cikarip vida boslugunu doldururuz dedi. 15 yil o sekilde oldugu icin ölmüs kemik parcasi tekrar kaynatilabilir mi bilgi almak istedim (kirik kutup ucunda kucuk bir parca)
Uzmanın Cevabı: İki cerrahta aynı şeyi söylüyor aslında, ilki de o kemiğin kaynamayacağını onun yerine damarlı kemik konarak onun kaynatılabileceğini söylemiş
SAĞ AYAK AĞRISI Sağ bacağım dizime kadar çok ağrıyor yürürken beni durduruyor aniden kilitlenip kalıyorum rontgen çekildim birşey görülmedi kemiklerde emar yada ultrason yada damarlarda problem olabilir diye söylendi acil de
Uzmanın Cevabı: Bahsettiğiniz ağrı sıklıkla damar yetmezliğinden ya da belden kaynaklı bir sinir hasarından meydana gelir. Muayene sonrası hangisinden olabileceği büyük oranda saptanır. Ona göre de ya bacak damar ultrasonu (doppler) ya da bel MR ı çekilip kesin tanı konur.
Hefofili boyun kırığı 6 yıl önce ameliyat oldum kalçama kanüllü vida takıldı bu vidaları aldırabilir miyim veya aldırırsam ayağım da herhangi bir sorun olur mu ? Birde birde kalçamdaki vida yüzünden fitness a yazilamadim agirlik kkaldirmamin vidalar varken zor olacağını söyledi ler vidaları aldirdiktan sonra fitness a gidebilir miyim?
Uzmanın Cevabı:

Geçmiş olsun Anladığım kadarı ile kırık nedeni ile ameliyat olmuşsunuz. Eğer kırık kaynamasında problem yoksa ve vidalar ulaşılabilir yerdeyse çıkarılabilir. Fakat bu yeni bir ameliyat demektir ve ardından bir iyileşme süresi (3-6 hafta) gerekir. Vidaların yerleşiminde bir sorun yoksa vida ile fitness yapmanızda da bir sıkıntı olmaz.

Bacak odem Bacagimda kalca kismimda odem var dendi sivi var diye soylendi bacakda diz kapaginda yamuklum basladigini hissediyorum yolda yururken zorlaniyorum bazen bacagim bosa cikiyor ne yapmam gerekiyor bir fikir verip aydinlatir misiniz
Uzmanın Cevabı: Diz için tarif ettiğiniz şikayetler bağ yaralanmasında olabilecek semptomlar. Ortopedik muayenenizin yapılması lazım.
Tümü
Merak Ettiğiniz Soruları ve Rahatsızlığınızı Hemen Uzmana Sorun Uzmana Soru Sorun

Uzman Hakkında

Özgeçmiş

Akademik Geçmişi

Sertifikalar

Mesleki Kariyer

Uzmanlık Alanları

Ortopedi ve Travmatoloji

Bilinen Diller

İngilizce

Kurum İmkanları

Ödeme Seçenekleri

Anlaşmalı Kurumlar

Benzer Uzmanlar

Hastaların Op. Dr. Başak Coşkun İçin Yaptığı Görüşler

Yorum ekleyin ve uzman ile ilgili görüşünüzü iletin