TR Doktor

Uzm. Dr. Mehmet Sıddık TUNÇAY

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Profil Görüntüleme

Son 30 Günlük

Randevu
Talebi

Randevu Talep Edin

Soru
Sor

Soru Sor

İletişim Bilgileri

Fizyolife Ağrısız ve Sağlıklı Yaşam Merkezi , Değirmiçem Mahallesi, Mithat Enç Cd. No:5, 27090 Şehitkamil/Gaziantep

Verdiği Hizmetler

Manuel Terapi Nöralterapi Prp tedavisi Proloterapi Ozon Terapi Bel Ağrısı Omurilik Sorunları Romatolojik Hastalıklar Yumuşak Doku Romatizmaları İltihaplı Eklem Romatizması Fizik tedavi ve rehabilitasyon Genel Fiziksel Tıp Ve Rehabilitasyon Bacak Ve Kalçanın Kas Tendon BozukluklarıAkupunktur TedavisiAkupunktur ve Allerjik RinitAkupunktur İle ZayıflamaAkupuntur İle Sigara BırakmaCGF (Concentrated Growth Factor) UygulamasıEklem içi enjeksiyon (Viscosuplementasyon tedavisi)

Sorular ve Cevaplar

kas ağrısı hocam kalbimde sürekli ağrı oluyor kalp doktoruna gittim kas ağrısı diyorlar fizik tedavi öneriyoralar ne yapmalıyım.?
Uzmanın Cevabı: Miyofasial ağrı bantları bunları yapabilir bir fizik tedavi hekimine başvurunuz geçmiş olsun
Boyundaki c2-3 kemiklerinde ana karninda birlesme Merhaba hocam benim boyunumda c2-3 kemiklerinde doğuştan birleşme var ve buna bağlı olarak duzlesme oluşmuş egzersiz yaptım bir ise yaramaz çünkü doğuştan gelmiş demistiler 4 ay germe guclendirme egzersizleri yaptım düzenli olarak ama fayda etmedi ne yapmam lazım tskkrler
Uzmanın Cevabı: öncelikle klinik değerlendirme gerekir mevcut verilerinizle kliniğinimize başvurunuz. geçmiş olsun
Hipoksik beyine bagli felc 7hipoksik beyine bagli olarak kaynim yatalak kaldi fizik tedavi ile ihtiyaclarini karsilayabilirmi simdiden tesekkurler
Uzmanın Cevabı: hastayi değerlendirmeden birşeyler söylemek zor. en yakın gidebileceğiniz fizik tedavi hekimine başvurunuz. Geçmiş olsun.
Kıralp Gibi Çocuğumun ayakları çok kötü atıyor kıra p girmiş gibi ne yapmalıyım
Uzmanın Cevabı: Muayene eşliğinde değerlendirmek daha doğru geçmiş olsun .
Ankilozon spondolit Ben snlilozo spondolit hastasıyım .Tanı 2 sene önce kondu 4 defa dağ kalça tarafına enjeksiyon yapıldı.2 hafta öncede prp tedavisi ve enjeksiyon bir arada verildi ama hala tutukluk devam ediyo ve hayata normal bakamıyotum artık.Daha nereye başvurucam bilmiyorum 43 yaşındayım aile öykümde böyle bi hastalık var.yardımcı olun lutfen.
Uzmanın Cevabı: Hastalığın aktif ve pasif dönemlerinde uygulanacak tedaviler değişmektedir. Şunu söyleyebilirim muayene ile beraber değerlendirilmeniz daha doğru. fiziksel tıp ve rehabilitasyon uzmanı ve romatolog bir doktora başvurursanız yardımcı olacaktır geçmiş osun.
Tümü
Merak Ettiğiniz Soruları ve Rahatsızlığınızı Hemen Uzmana Sorun Uzmana Soru Sorun

Uzman Hakkında

Özgeçmiş

Uzm. Dr. Mehmet Sıddık Tunçay, 1985 yılında Şanlıurfa'da doğdu. 2003 yılında Şanlıurfa Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. 2009 yılında Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesini bitirdi, 2010-2014 yılları arasında Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon İhtisası yaptı.

2014-2016 'de Nizip Devlet Hastanesi’nde Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı olarak görev yapan Uzm. Dr. Mehmet Sıddık Tunçay'ın birçok yayını bulunmaktadır. 

Mart 2016-Eylül 2016 arasında e Özel Sani Konukoğlu Hastanesi’nde Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Bölümü’nde görev yaptı. Eylül 2016 itibari ile Gaziantep Özel Tammed Hastanesi’nde Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Bölümü’nde görev yapmaya başlayan Uzm. Dr. Tunçay, Gaziantep’te genel olarak tam manasıyla yapılamadığını düşündüğü nörolojik ve pediatrik rehabilitasyon konusunda Gaziantep ve çevre illere hizmet vermeyi amaçlamaktadır.

Ayrıca İntegratif Tıp (tamamlayıcı tıp) uygulamaları ile yakından ilgilenen Uzm. Dr. Tunçay’ın girişimsel fiziyatri yani enjeksiyonlar (lokal, intraartiküler, spinal, vb.), manuel tıp yöntemleri (tanı ve tedavi), Muskuloskeletal (kas –iskelet) USG (özellikle girişim rehberliği amaçlı), ozon, PRP (trombosit, pıhtı hücresi yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulaması), proloterapi (akut ve kronik eklem ağrılarının tedavisinde kullanılan bir tedavi) ve geçmeyen her türlü ağrının tedavisinde nöral terapi uygulamaları da ilgi alanına girmektedir.

Akademik Geçmişi

NECMETTİN ERBAKAN (KONYA) ÜNİVERSİTESİ (2003-2009)
CUMHURIYET ÜNIVERSITESI (2010-2014)

Sertifikalar

Hacamat (Sağlık Bakanlığı Onaylı - 2016)

Sülük (Sağlık Bakanlığı Onaylı - 2016)

Hipnoz (Sağlık Bakanlığı Onaylı - 2016)

Ozon (Sağlık Bakanlığı Onaylı - 2017)

Mesleki Kariyer

Nizip Devlet Hastanesi (2014-2016)

Özel Sani Konukoğlu Hastanesi (2016)

Özel TAMMED Hastanesi (2016 -)

Uzmanlık Alanları

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Bilinen Diller

İngilizce

Kurum İmkanları

Ödeme Seçenekleri

Anlaşmalı Kurumlar

Benzer Uzmanlar

Hastaların Uzm. Dr. Mehmet Sıddık TUNÇAY İçin Yaptığı Görüşler

Yorum ekleyin ve uzman ile ilgili görüşünüzü iletin

.
20/04/2020
Slm hocam bugün tedavi için geldim ama ayrılmışsiniz telinizde kapaliydi
Tüm Yorumlar