TR Doktor

Dyt. Şenol YILDIZ

Beslenme ve Diyetetik (Diyetisyen)

Profil Görüntüleme

Son 30 Günlük

Randevu
Talebi

Randevu Talep Edin

Soru
Sor

Soru Sor

İletişim Bilgileri

İstiklal Mah. Şair Fuzuli Cad. No:40/5, Odunpazarı/ESKİŞEHİR

Verdiği Hizmetler

Genel Halk SağlığıBeslenmeKişiye Özel Diyetler

Sorular ve Cevaplar

Merak Ettiğiniz Soruları ve Rahatsızlığınızı Hemen Uzmana Sorun Uzmana Soru Sorun

Uzman Hakkında

Özgeçmiş

Diyetisyen Şenol Yıldız, 2013 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbni Sina Hastanesi’nde İç Hastalıkları, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları, Gastroenteroloji, Nefroloji, Onkoloji, Nöroloji, Geriatri, İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Bevliye, Romatoloji, İntaniye, Nöroşirurji, Dermatoloji, Göğüs Cerrahisi, Kulak Burun Boğaz Hastalıkları, Ortopedi ve Travmatoloji, Algoloji ve Yoğun Bakım Ünitesi’nde beslenme alan çalışmaları yapmıştır. 
Ufuk Üniversitesi Dr. Rıdvan Ege Hastanesi’nde yetişkin hastalıklarında tıbbi beslenme tedavileri, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Çocuk Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ve Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde (gönüllü olarak) pediatrik hastalıklarda beslenme, Sağlık Bakanlığı Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ve Ankara Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı’nda toplu beslenme sistemleri, Keçiören Şevkat 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezi’nde de toplumda beslenme sorunları ve epidemiyoloji alan çalışmalarını tamamlamıştır. 

Akademik Geçmişi

Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği mezunudur. Ayrıca aldığı eğitimleri sonucunda 2015 yılından bu yana bireysel koçluk ve NLP uygulayıcılığı da yapmaktadır

Sertifikalar

2014 yılında “Genç erişkin üniversite öğrencilerinde akademik stres ve şeker tüketimi ile yeme davranış bozuklukları ilişkisi” konusunda hazırladığı lisans tezi ile Ankara Üniversitesi - Sağlık Bilimleri Fakültesi, beslenme ve diyetetik bölümünden mezun olmuştur.
Aynı yıl bir besin takviye şirketinin Bursa bölgesinde “Sporcu beslenme ürünleri, balık yağları, vitaminler, mineraller, özel beslenme destek ürünleri ve bitkisel besin destekleri” üzerine danışman diyetisyenlik yaparak çalışma yaşamına başlamıştır. 

Mesleki Kariyer

2015 yılından bu yana da Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde diyetisyen olarak sağlık, beslenme, fiziksel aktivite ve diyet alanlarında danışmanlık görevini sürdürmektedir. 

Uzmanlık Alanları

Beslenme ve Diyetetik (Diyetisyen)

Bilinen Diller

İngilizce

Kurum İmkanları

Ödeme Seçenekleri

Anlaşmalı Kurumlar

Benzer Uzmanlar

Hastaların Dyt. Şenol YILDIZ İçin Yaptığı Görüşler

Yorum ekleyin ve uzman ile ilgili görüşünüzü iletin

.
17/04/2019
3 senedir devam ediyorum 107.5 kilodan ideal kiloma 63 e düştüm. Azarlanandan sabırla beni dinledi. Kilom durduğunda yapamıyorsun bi daha gelme demedi. Çok teşekkür ederim sabrı ve engin bilgisi için. Kendisi Eskişehir de eşsiz bi doktordur.
.
27/02/2019
Merhaba Eskişehir’de işine hakim, güven verecek ve beslenme planlarıyla aç bırakmadan sağlıklı olarak gidebileceğim bir diyetisyen arıyordum. 25 kilo verdirdiği arkadaşım Şenol Bey’i tavsiye etti. Olumlu yaklaşımı ve sonuca kavuşturan programlarıyla Şenol Bey'den herkesin pek memnun olduğunu öğrendim. 2 ayda 10.7 kilosu yağ olmak üzere 11.6 kilo verdim. Ayrıca şimdiye kadar ne kadar yanlış beslendiğimi gördüm. Başta Şenol Bey ve Kadın Danışma elemanlarına teşekkür ederim. Siz de güvenilir ve işinden emin bir diyetisyen arıyorsanız Sayın Şenol Yıldız Bey’i çok öneririm. Sağlıkla kalın
.
02/08/2018
Şenol hoca sayesinde 7 ayda 34,7 kilo verdim çok memnunum tavsiye ediyorum
Tüm Yorumlar